Karolina Rugała Makijaż Permanentny & Estetyka

STYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Ich celem jest odnowa i biorestrukturyzacja, co odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. To powoduje, że dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne, a twarz odzyskuje młody i promienny wygląd.

Na rynku widnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry Klientki, jej potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.

Stymulatory tkankowe a wypełniacze - różnice

Wypełniacze pozwalają na uzyskaniu niemal natychmiastowego wypełnienia bruzd i zmarszczek, dzięki czemu efekt widoczny jest od razu. Niestety, skutkuje to również krótszym czasem ich działania, przez co osiągnięte rezultaty znikają szybciej i prędzej trzeba wykonać kolejny zabieg czy serię zabiegową. W przypadku stymulatorów tkankowych sytuacja jest odwrotna- na efekty trzeba poczekać dłużej, za to są długofalowe. Dzieje się tak dlatego, że stymulatory pobudzają komórki do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa na wygląd i stan skóry. Jest to proces w pełni fizjologiczny, lecz wymagający więcej czasu na osiągnięcie zadowalających i widocznych rezultatów. Dzięki zastosowaniu stymulatorów efekt jest bardziej naturalny, rysy nie ulegają zmianie, a twarz nie wygląda na „sztuczną”.

Proces leczenia rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego rodzaju preparatu, który zostanie użyty do zabiegu. Odbywa się to na konsultacji lekarskiej poprzedzającej zabieg. Następnie wybrany preparat wprowadza się w głąb skóry za pomocą igły lub kaniuli w wyznaczone miejsca.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów, każdy w odstępie 3-5 tygodni.

Na ostateczny efekt trzeba poczekać około 1,5 miesiąca od wykonania zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych. Jest to podyktowane faktem, że stymulatory mają za zadanie pobudzić skórę do naturalnej regeneracji i samoodnowy poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu ostateczny rezultat utrzymuje się znacznie dłużej.

Ostateczny rezultat zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych utrzymuje się od 1,5 roku do nawet 2 lat.

Stymulatory tkankowe wykorzystuje się głównie w celu zlikwidowania pierwszych oznak starzenia lub opóźnienia ich występowania na skórze dłoni, twarzy, szyi, dekoltu oraz okolicy oczu.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym za pomocą specjalnego kremu zawierającego lidokainę. W trakcie zabiegu można jednak odczuwać niewielkie mrowienie lub uczucie rozpierania, jednak nie jest to bolesne.

Cena pojedynczego zabiegu uzależniona jest od rodzaju
preparatu oraz miejsca podania.

Stymulatory tkankowe (2)